V Plzni Spartak nečeká nic jednoduchého

Před týdnem Spartak MAS Sezimovo Ústí prohrál s divizními Kunicemi ve finále pražského turnaje S.O.S. Dekorace Cup na Vyšehradě 0:1. O gól stejnému soupeři podlehli ševci i v nedělním přípravném utkání na umělce v Edenu. Nutno říct, že divizní tým vedený exvlašimským trenérem Zdeňkem Haškem je dobře poskládaný, vyztužený několika posilami ze Sparty Krč. Přesto jsou dvě porážky za sebou pro Sezimovo Ústí varováním.

Zápas, do něhož opět nenastoupil dlouhodobě nemocný útočník Spartaku Schön, byl generálkou ševců před prvním jarním mistrovským duelem s Plzní B.
V prvním poločase měli Jihočeši minimálně tři gólovky, ty ale nedali: ve 23. minutě kunický brankář Krch konečky prstů vyškrábl střelu Kočího na roh, poté po střele Horky domácímu gólmanovi pomohlo břevno a ve 39. minutě neuspěl v šanci znovu Horka.

Ve druhé půli dal Kostečka po nahrávce Vukadinoviče branku na 0:1, v 62. minutě si s Brabcovou střelou sezimovoústecký brankář Jakubov poradil, poté ale Kuničtí dvěma góly výsledek obrátili ve svůj prospěch.
Nejprve se po závaru dožadoval ústecký Janů faulu, píšťalka ale mlčela, Kunice prošly před bránu a skórovaly střelou zhruba ze vzdálenosti penalty. Pak obrana Spartaku vymyslela fatální chybu, velmi těžkou malou domů Jakubov v nouzi odkopl tak, že trefil na vápně stojícího hráče soupeře, od něho se míč odrazil k druhému a ten už míč zasunul do prázdné branky.

Ševci nakládali se svými šancemi lehkomyslně, a to se jim v závěru utkání, kdy dvakrát inkasovali, sečetlo. Proměňování příležitostí se zdá být bolavým nedostatkem ve hře spartakovců.

A na závěr hodnocení trenéra Spartaku Luboše Zákostelského, jak ho přinesl oficiální web klubu Sezimovo Ústí:
"Dvojí prohra s divizními Kunicemi je pro nás samozřejmě varováním. Můj pohled na tyto zápasy je však takový, že výkony Kunic nejsou divizní, ale spíše třetiligové. Mají v kádru řadu fotbalistů, kteří hráli druhou či třetí ligu. Zápasy jsme však měli vyhrát, neboť jsme oba dva měli víceméně pod kontrolou, měli jsme v nich více šancí než soupeř, ale bohužel jsme své příležitosti neproměňovali. Naopak po banálních chybách v obraně jsme inkasovali. Před prvním mistrovským zápasem, v němž nás v Plzni nečeká nic jednoduchého, přišlo tedy varování včas."

TJ Kunice - MAS Sezimovo Ústí 2 : 1