Brno po remíze v Edenu? Krutý výprask v Boleslavi

Hráči Mladé Boleslavi porazili na domácím hřišti poslední Zbrojovku Brno 5:0. Oba góly domácích v prvním poločase vstřelil pětatřicetiletý útočník Marek Kulič, po přestávce skórovali Alexandre Mendy, Václav Procházka a Jan Chramosta.

Tým Mladé Boleslavi, v jehož sestavě musel trenér Karel Stanner nahradit kvůli karetnímu trestu záložníka Opielu Kúdelou, byl v prvním poločase jasně lepší a zápas byl rozhodnut vlastně už v první pětačtyřicetiminutovce. Brno si nevypracovalo žádnou příležitost. Naopak pětatřicetiletý veterán v základní jedenáctce domácích Marek Kulič měl blízko ke klasickému hattricku.

V 7. minutě mu poslal míč vtipnou uličkou Mendy a Kulič nepříliš vydařeně vystřelil. Jeho míč tečoval osmnáctiletý stoper Simerský za Burešova záda. Mladoboleslavští dobře kombinovali, hledali vpředu Kuliče s Chramostou, ale finálním přihrávkám chyběla přesnost nebo kvalitnější zakončení. Ve 26. minutě však šel po Chramostově odražené střele Kulič sám na Bureše, obešel ho, ale Mitrovičovi se podařilo v poslední chvíli jeho technickou střelu tečovat na břevno. O minutu později Chramosta vypíchl míč Simerskému a Kulič na Bureše opět sám. S rutinou ho prostřelil na 2:0.

Po přestávce začalo Brno aktivněji a do šance se ve 47. minutě dostal Rabušic. Z dobré pozice však trefil jen boční síť. Nadějný herní začátek domácí udusili během další šesti minut dvěma góly a bylo prakticky po zápase. V 50. minutě po přihrávce velmi dobře hrajícího Chramosty pohotově vystřelil Alexandre Noël Mendy na 3:0, v 53. minutě poslal Václav Procházka hlavou do dítě Kuličův centr z rohu na 4:0. Míč mu lehce posunul Rolko. Zbrojovka byla zralá jako boxer u provazů na ručník. V 56. minutě Chramosta trefil bombou do "šibenice", ale tento gól naštěstí pro Brno sudí neuznali kvůli ofsajdu.

V 67. minutě dostal příležitost v debutu v mladoboleslavském dresu dvaadvacetiletý Řek Elini Dimoutsos a svou statistiku v Gambrinus liza zahájil o tři minuty později žlutou kartou za simulování. Tým Mladé Boleslavi už mohl hrát jen to, co potřeboval, hosté se štěstím unikli dalším pohromám po střelách Fabiána a Kaliny, ale v 81. minutě byl brankář Bureš bezmocný po voleji Chramosty po centru Řezníčka. V 83. minutě sudí neuznali Chramostovi už druhou branku z ofsajdu. Dalšímu ostřelování se zdecimovaní Brňané ubránili.