Vypadalo to, jako bychom se poprvé sešli, kroutil nechápavě hlavou hradecký záložník Klapka

S pořádným debaklem odjeli v neděli z jablonecké Chance arény hráči Hradce Králové. "Votroci" podlehli ve 20. kole Gambriunus ligy domácímu Baumitu vysoko 0:7, když rovných pět branek inkasovali již v prvním poločase.

Do Jablonce se jako soupeř vrátil Filip Klapka, který v minulosti oblékal právě dres "zelenobílých". Po utkání mu však do řeči vůbec nebylo. "Nevím, co se stalo. Koukám a najednou 5:0 prohráváme. První gól dostaneme z autu, na další jim nahrajeme. Bylo to, jako bychom se něčeho báli, nevím čeho. Přitom v Plzni jsme hráli prakticky ve stejné sestavě a dokázali jsme si tam, že můžeme hrát i se silnými týmy. Tady to dnes vypadalo, jako bychom se poprvé sešli," zlobil se hradecký ofenzivní záložník.

Východočeši inkasovali během třiatřiceti minut první půle pět gólů, po změně stran se proto snažili duel alespoň důstojně dohrát, obdrželi však další branky. "Řekli jsme si, že to hodíme za hlavu. Chtěli jsme se zlepšenou hrou připravit na domácí utkání, jenže ani to se nám nepovedlo," smutnil Klapka. "Do zápasu jsme nastoupili a podle mě jsme už v kabině prohrávali, protože takové chyby, jaké jsme udělali, se hned tak nevidí. Horší zápas jsem nikdy nezažil," dodal na závěr.