Dortmund rozstřílel Hannover a uhájil náskok v čele tabulky

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Hráči Dortmundu porazili ve šlágru kola na domácím trávníku Hannover vysoko 4:1 a uhájili sedmibodový náskok v čele tabulky před druhým Leverkusenem.

Borussia přitom prohrávala, když se v 57. minutě prosadil Abdellaoue, jenže dvěma trefami Barriose a jedné Goetzeho a Grosskreutze otočila vývoj duelu ve svůj prospěch. Šest zápasů před koncem soutěže tak má na kontě 65 bodů.

Druhý Bayer, jenž zvítězil v Kaiserslauternu těsně 1:0, má 58 bodů. Triumfu hostů přihlížel na trávníku obránce Michal Kadlec, v dresu domácího celku nastoupili Jiří Bílek a Adam Hloušek.

Před Hannover se na třetí místo v tabulce dostal obhájce titulu Bayern Mnichov, když v nervózním utkání porazil poslední Borussii Mönchengladbach 1:0 díky Robbenově přesné trefě ze 77. minuty. Pokud by na stejné pozici zůstal i po skončení sezony, postoupí do Ligy mistrů. Hannover na bavorský velkoklub aktuálně ztrácí jeden bod.