Plzeň neplánovaně ztratila, neporazila oslabené Brno a Sparta se může přiblížit

Lídr z Plzně remizoval v utkání 26. kola na trávníku Zbrojovky Brno 1:1. Západočechy poslal v první půli do vedení Milan Petržela, po změně stran vyrovnal Michael Rabušic, v 17. minutě hostující Jan Rezek neproměnil pokutový kop.

Plzeň se zraněným kapitánem Horváthem pouze na lavičce od začátku nikam nespěchala. K prvnímu ohrožení branky jí pomohl chybující Přerovský, Rezek však za hranicí šestnáctky střílel těsně nad. Zbrojovka držela s favoritem krok do té doby, než sudí Mikel nařídil pokutový kop po souboji Přerovského s Petrželou. Rezek však podruhé na jaře ze značky pokutového kopu selhal, když vůbec netrefil Burešovu bránu.

Přesto Západočeši převzali aktivitu a byli častěji na polovině soupeře, který zahrozil jen jednou z brejku. Pernica si z pozice stopera naběhl až do šestnáctky soupeře, jenže Došek na jeho nahrávku před odkrytou brankou nedosáhl. Ve 27. minutě se už lepšící se Západočeši dočkali. Gólovou akci zahájil patičkou Kolář, přes Rajtorala se dostal balon k Petrželovi, který neměl problém zblízka přesně zamířit.

Brněnský kouč René Wagner poslal do druhé půle Rabušice, který se čtyři minuty po změně stran hlavou zastřeloval a stoper Ševinský musel před čárou zastoupit Pavlíka a odkopl. Podruhé se Rabušic představil v roli nahrávače, po jeho dlouhém pasu z vlastní poloviny se blýskl plzeňský gólman, který včas vyběhl proti Doškovi a domácí útočník neměl dostatek času k přelobování Pavlíka. Ten o chvíli později už neměl šanci, když ho propálil právě Rabušic. Ten se stal vůbec prvním hráčem, který skóroval v dresu Zbrojovky od nástupu trenéra Wagnera.

V 68. minutě oslabil domácí celek útočník Šamánek, který zezadu trefil Petrželu a rozhodčí Mikel okamžitě vytáhl červenou kartu. Brněnští fotbalisté se od té chvíle zaměřili především na defenzivu, z níž podnikali ojedinělé protiútoky. Hosté nechtěli připustit druhou bodovou ztrátu v řadě, ale na obranu Zbrojovky už nedokázali nic vymyslet, takže na trávníku předposledního týmu ligové tabulky uhráli pouze bod. Brno naopak ukončilo sérii pěti porážek v řadě.