Hradec bodově vyloupil Mladou Boleslav

Mladá Boleslav podlehla na domácí půdě nováčkovi z Hradce Králové 1:2. Východočeši zaskočili svého soupeře dvěma góly v prvním poločase, domácím už nepomohl ani závěrečný tlak, ze kterého vytěžili pouze jedinou branku.

Domácí fotbalisté chtěli odčinit poslední dvě ligové prohry a také mohli zaútočit na čtvrté místo Olomouce, naopak nováček z Hradce přijel po třech výhrách za sebou už s definitivní jistotou záchrany, takže v Mladé Boleslavi mohl hrát bez starostí.

První poločas byl na mokrém terénu oboustranně hodně otevřený. Už v desáté minutě využil zaváhání hradeckých obránců Kulič, který přihrávkou mezi beky našel na penaltovém puntíku osamoceného Chramostu, jenže ten stoprocentní situaci zahodil. Chramosta nastřelil pouze nohy mladého hradeckého gólmana Koubka, debutujícího v nejvyšší soutěži. Hosté se snažili rychlou kombinací přejít do útoku, využívali křídelních prostorů a to se jim ve 20. minutě vyplatilo. Štěpán pláchl po pravé straně Rolkovi, udělal kličku brankáři Millerovi a zpětnou přihrávkou našel Fischera, který poslal Hradec do vedení.

Boleslavští postrádali kvalitnější předfinální fázi, když se ale do šance dostali, gól vstřelit nedokázali. V 25. minutě vychytal osmnáctiletý Koubek domácího Chramostu i ve druhé stoprocentní příležitosti, v 42. minutě zase vytáhl gólovou hlavičku Johany. Hradec měl na rychlém terénu smrtící protiútoky, boleslavská obrana rychlostně nestačila a v nastavení prvního poločasu podruhé lovila míč ze své sítě. Na začátku akce Hradce stál znovu Štěpán, podobně jako při první brance našel na velkém vápně zpětnou přihrávkou Zeleného a ten ve svém druhém ligovém startu přidal druhý hradecký gól v utkání.

O přestávce udělal boleslavský kouč Stanner hned dvě změny v sestavě, k zlepšení výkonu domácích to však dlouho nevedlo. Hradec dobře bránil a Boleslav nepustil do vážnější příležitosti, očekávané snížení domácího mužstva tak přišlo až v 64. minutě po rohovém kopu. Centrovaný míč Kuliče se dostal na zadní tyč, kde ho usměrnil mezi tyče Chramosta. Mladá Boleslav si v závěru vytvořila očekávaný tlak, hosté bránili na své polovině a v 76. minutě mohlo být srovnáno. Johana totiž vysunul dlouhým pasem za obranu Kuliče, jeho střelu z úhlu ale chytil hradecký brankář Koubek. Domácímu mužstvu chyběla větší přesnost v zakončení, ale také trocha štěstí, jako v případě střely Opiely deset minut před koncem.

Hradec nakonec s velkým úsilím udržel v Mladé Boleslavi výhru 2:1, domácí mužstvo tak propáslo šanci zaútočit na čtvrté místo a pravděpodobně se bude soustředit na semifinále Ondrášovka Cupu, kde se Boleslav utká už v úterý s třetiligovou Kroměříží.