Plzeň byla aktivní, přesto body nezískala

Po třech výhrách v řadě se juniorka Viktorie představila na hřišti vedoucího týmu ČFL - Bohemians Praha. Pražané potvrdili roli favorita a díky trefám Flachbarta a Jandy.

Již v první minutě zahrozila Plzeň z brejku Krmenčíkem, ale ten neměl přesnou mušku. Stejně tak i skončil střelecký pokus Krmenčíka uvnitř pokutového území v minutě šesté, kdy pálil nad. Výborně fungující obrana hostí pustila do větší příležitosti domácí hráče až ve 22. minutě, kdy těsně vedle pálil Očovanov. Ve třicáté minutě zachránila plzeňského Aleše Mandsouse od pohromy při střele Ibeho tyč. Ve 34. minutě se mohl po brejku zapsat do listiny střelců Dvořák, ale ani on nemířil přesně.
„Za první poločas nelze hráčů prakticky nic vytknout. Hráli jsme přímočaře, z brejkových situací jsme několikrát nebezpečně zahrozili,“ popisoval dění na hřišti pro domácí web asistent trenéra Martin Lepeška.V závěru prvního poločasu, kdy se už zdálo, že hráči půjdou do kabin za bezbrankového stavu odpískal rozhodčí Blaschke zákrok Aleše Mandouse jako nedovolený a nařízený pokutový kop proměnil v úvodní branku Jan Flachbart - 1:0.

Podobný obraz hry nabídly i úvodní minuty druhé části. Domácí sice působili kompaktnějším dojmem, měli míč více na svých kopačkách, ale do vyložených příležitostí se dostávali minimálně. Zatímco hosté dokázali několikrát zahrozit z rychlých brejků. Ve 47. minutě se ve výhodné pozici uvnitř vápna ocitl nikým neatakovaný Vaněček, ale ani jemu nebylo přáno překonat domácího gólmana Wintera. Po pěti minutách hry zaváhala při odkopu plzeňská obrana, toho využil domácí Janda a křižnou střelou poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:0. „Druhý poločas už nebyl z naší strany jako ten první. Postupně jsme přenechávali soupeři více prostoru.“ V 81. minutě mohl vykřesat jiskřičku naděje pro hosty Mandula, ale míč netrefil podle svých představ. A když se i v 90. minutě po individuální akci ukvapil se střelou střídající Beránek a míč poslal do boční sítě, mohli se domácí radovat z výhry a tří bodů.

„Rozhodně to byl zápas, který se musel divákům líbit. Přinášel šance na obou stranách, byly tam i pohledné fotbalové momenty. Škoda jen, když jsme si dokázali proti favoritovi soutěže vytvořili tolik příležitostí, že jsme ani jednou nezakončili,“ dodává trenér plzeňských mladíků.

Bohemians Praha - FC Viktoria Plzeň B 2:0