Jablonec zůstal přikován na poslední příčce

Jablonecká juniorka dál zůstává na poslední příčce třetiligové tabulky. V sobotu v přímém záchranářském duelu proti předposlední Slávii prohrála doma vysoko 0:3.

Jablonečtí vstoupili do tohoto duelu opět bez výraznějšího posilnění z ligového kádru. Slávisté se naopak posílili a už ve 12. minutě rozvlnil síť jablonecké branky Gulejev, když nadvakrát dostal míč za záda brankáře Fendricha - 0:1. Jen o čtyři minuty později napřáhl z osmnácti metrů Mulutinovič a trefil se přesně k tyči - 0:2. Na dvě rychlé branky hostů jablonečtí odpověděli tradičně spálenými šancemi.

Snaha na jabloneckých o úpravu nelichotivého brankového stavu byla znát. chyběla však přesnost a klid v koncovce. A tak v druhém poločase místo tíženého snížení jablonečtí opět inkasovali. Tři minuty po změně stran využili hosté zmatků v jablonecké obraně. První střelu ještě skvěle vyrazil Fendrich, druhou vykopli obránci na brankové čáře, vyražený balón ale nakonec přeci jen poslal do sítě Kučera - 0:3. V 57. minutě chyboval v rozehrávce Rudolf a na jabloneckého gólmana se opět valil sešívaný útočník, jablonecký gólman ho ale vychytal.

Trenér Jiří Hloušek k zápasu na domácím webu dodal. „Výsledek je pro nás hodně krutý. Nemyslím si, že by naše hra byla až taková, abychom dnes prohráli rozdílem tří branek. Bohužel hosté góly dávali a my jsme svoje největší šance využít nedokázali."

„Byl to vyrovnaný zápas, my jsme byli efektivnější v koncovce, v druhém poločase jsme se zlepšili a podali jsme i herně dobrý výkon,“ uvedl pro slávistický web trenér Pavel Řehák.

FK Baumit Jablonec B - SK Slavia Praha B 0:3