Slovenský titul pro Jarolímův Slovan

Slovan Bratislava vedený českým trenérem Karlem Jarolímem vybojoval v sobotu slovenský titul, když v předposledním 32. kole Corgoň ligy porazil doma Dubnici 3:1. Jejich nejbližší pronásledovatel Senica na ně po porážce v Ružomberku 2:3 ztrácí už nedostižných sedm bodů.

Jarolím převzal Slovan v polovině října po 11. kole, kdy měl tým na 5. místě tabulky 17 bodů, a dovedl ho až na nejvyšší stupínek. "My jsme prioritně chtěli zvládnout tento zápas a nenechávat to do posledního kola," uvedl český kouč. "Našel bych na našem výkonu i chyby, ale to nepokazí radost z toho, že se nám podařil malý zázrak. O tom, že budeme jedno kolo před koncem soutěže slavit titul, se mi ani nezdálo," dodal.

Zisk mistrovského titulu a místenka do 2. předkola Ligy mistrů zavazuje trenéra Jarolíma k další práci. "Pro mě je to obrovská motivace. Akorát tedy nevím, jestli bych ze Slovanu neměl odejít, protože více toho už ve slovenské lize dosáhnout nemůžu," smál se. "Ale teď vážně, musíme se pokusit dostat co nejdál v pohárové Evropě. Na to, abychom se probojovali do základní skupiny Ligy mistrů, se musí sejít více příznivých okolností. Uděláme však maximum pro to, aby se nám to podařilo," slíbil Jarolím.

O sestupujícím z Corgoň lligy zatím není rozhodnuto. Na posledním místě zůstává Dubnica s dvoubodovou ztrátou na Košice, které v sobotu prohrály ve Zlatých Moravcích 0:1.

Slovenská Corgoň liga, 32. kolo - sobotní výsledky:

Zlaté Moravce - Košice 1:0 (0:0)

Branka: 57. Brčák.
Obránce Martin Hruška nechyběl v základní sestavě domácích, dostal žlutou kartu a v 90. minutě střídal.

Žilina - Dunajská Streda 0:0
Obránce Žiliny Ondřej Šourek odehrál celé utkání, jeho spoluhráč Emil Rilke do zápasu nezasáhl. Na druhé straně odehrál celý duel obránce David Helísek, v základní sestavě nastoupil také Lukáš Matúš, který v 74. minutě střídal.

Ružomberok - Senica 3:2 (2:1)
Branky: 32. a 67. Hoferica, 37. J. Maslo - 14. R. Pillár, 58. HOŠEK.
Brankář Petr Bolek odchytal za Senici celý zápas, kompletních 90 minut hráli také Jaroslav Diviš a Tomáš Strnad, kteří dostali žlutou kartu, a Martin Komárek. Jejich spoluhráč Petr Hošek nechyběl v základní sestavě, vstřelil jednu branku a střídal v 79. minutě. Ondřej Smetana do zápasu nezasáhl.

Banská Bystrica - Prešov 3:2 (0:0)
Branky: 54. T. Hučko, 71. Uškovič, 87. Brašeň - 61. a 84. ŽŮREK.
Záložník Prešova Martin Vyskočil odehrál v základní sestavě 33 minut, jeho spoluhráč Libor Žůrek nastoupil na celý duel a dal obě branky svého týmu. David Čep a Tomáš Josl se na trávníku neobjevili.

Nitra - Trnava 3:2 (1:1)
Branky: 41. Rák z pen., 50. Matúš Mikuš, 56. V. SCHULMEISTER - 15. Gogolák, 61. M. Kaščák z pen.
Útočník Vojtěch Schulmeister odehrál v základní sestavě Nitry 80 minut a dal jeden gól, jeho spoluhráč Petr Kaspřák do utkání nezasáhl. Na druhé straně odchytal zápas gólman Martin Raška a kompletních 90 minut odehrál Patrik Gross. Jakub Dohnálek se na trávníku neobjevil.

Slovan Bratislava - Dubnica 3:1 (1:1)
Branky: 63. a 86. Šebo, 19. Guédé - 35. J. Vavrík.
V sestavě Slovanu chyběl Radek Dosoudil, na druhé straně nastoupili na celý zápas Jan Trousil a Tomáš Polách.