Sparta dohrávala v devíti

Znojemským fotbalistům se vstup do nové ligové sezóny povedl náramně, i když to tak zprvu vůbec nevypadalo. Velký podíl na konečném výsledku mělo i vyloučení dvou hráčů Sparty, kteří tak dohrávali v devíti.

V sestavě domácích nastoupilo všech šest mladíků z ME 19 a bylo to znát.Jihomoravané na začátku tahali za kratší konec. Domácí se ujali vedení již ve druhé minutě zápasu. Z pravé strany si do pokutového území naběhl Jiří Skalák a potvrdil dobrou formu z nedávného šampionátů - 1:0.
Za hosty poslal poprvé navštívenku Lukáš, brankář Kamenár si však poradil. Vyrovnání se hosté dočkali ve 28.minutě. Lacko vyslal kolmici na Václava Vašíčka, jenž načal svůj letošní střelecký účet ve druhé lize - 1:1. Domácí se s tímto stavem moc smířit nechtěli a tak krátce po inkasované brance napřáhl další ze stříbrných medailistů Jánoš a orazítkoval pravou tyč!

Hráči předváděli na hřišti fotbal a rozhodčí Býma rozjel karetní mariáš. Na Sukupovu a Mičkovu žlutou kartu z 18. a 25. minuty navázal Zifčák. Žlutou si vysloužil i Sparťan Pavelka, to by samo o sobě nic moc neznamenalo, jenže ve 42. minutě fauloval tentýž hráč Pacandu, což znamenalo druhou žlutou a samozřejmě i červenou. I toto byl jeden z klíčových momentů utkání.

Sparťané odehráli dobrou první půli, ovšem ve druhé části v desíti lidech to bylo o moc těžší. Šance tak začaly narůstat na druhé straně. Nejprve vyzkoušel pozornost Kamenára z dvaceti metrů Lacko. V dvaapadesáté minutě pak mířil podruhé do černého Václav Vašíček, jenž si proklestil cestu středem obrany a zamířil pod břevno - 1:2. Domácí se sice nevzdávali, ale v oslabení těžko hledali kudy překonat znojemskou defenzivu.
Věci se začaly dít až ke konci utkání, v 78. minutě to zkoušel technickou střelou k tyči, kterou mu Kamenár vyrazil. I o šest minut byl hlavním aktérem Pacanda, který se opět ocitl na zemi a rozhodčí Býma znovu naděloval žlutou a posléze červenou kartu Polomovi. Dvojnásobnou přesilovku hosté využili hned za dvě minuty, kdy se do pokutového území probil Pacanda a pojistil svému týmu zisk tří bodů – 1:3. V nastaveném čase ještě zvýraznil znojemské vítězství Krhut – 1:4.

Sestava Sparta B: Kamenár - Sus (83. Kraják), Rada, Brabec, Polom - Kadeřábek, Jánoš, Pavelka, Krejčí - Skalák (73. Jirásek), Juliš (63. Putz)

Sestava Znojmo: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Sukup - Lukáš, Lacko, Hnaníček, Zifčák (71. Krhut) - Vašíček (90. Trnovec), Pacanda (87. Podzemský)

Sparta B - Znojmo 1 : 4