Teplice spasily dva góly Mahmutoviče, Boleslav otočila zápas s Duklou

Teplice porazily v nedělním utkání 13. kola nejvyšší soutěže doma Slovácko 2:1. Severočeši dlouho vedli po trefě Mahmutoviče z 44. minuty, v závěrečných minutách duelu ale rozhodčí Adam nařídil dvě sporné penalty, po kterých nakonec Teplice vyhrály 2:1.

Severočeši byli před nedělním duelem v domácím prostředí s pouhými čtyřmi body druhým nejhorším celkem ligy. Ani proti Slovácku nezačali přesvědčivě, chybovali v kombinaci a také jim chybělo více agresivity v osobních soubojích. Hosté měli mírně navrch, ovšem naráželi na pevnou defenzivu soupeře, a tak to zkoušeli alespoň střelami ze střední vzdálenosti. V největší šanci se ocitl v 27. minutě Jan Lukáš, prudkou střelu na vzdálenější tyč ale poslal těsně vedle Grigarovy branky.

Teplicím stačila jediná příležitost k vedoucí brance, kterou navíc načasovaly krátce před odchodem do kabin. Mahmutovič v 44. minutě využil své rychlosti, z levé strany se prosadil přes dva bránící protihráče a pěknou střelou pod břevno otevřel skóre.

KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ TEP-SLO

Po změně stran hráli domácí ze zajištěné obrany, proti které se Slovácko dlouho nedokázalo prosadit. Hostům vepředu chyběl zraněný dlouhán Došek a také kreativnější typ ve středové formaci. Na další příležitost čekaly tři tisícovky diváků až do 66. minuty, ale Mahmutovič z dobré pozice ve vápně přestřelil.

Závěr utkání byl nakonec hodně dramatický. Svými verdikty k tomu přispěl i rozhodčí Adam, který nejprve v 86. minutě odpískal ruku Rosy ve vápně a z nařízeného pokutového kopu srovnal Volešák. V nastaveném čase pak stáhl Vondráška na druhé straně Kubáň, po druhé žluté musel předčasně pod sprchy a z další penalty se podruhé v utkání prosadil Mahmutovič. Teplice tak ukončily domácí čekání na výhru a v tabulce poskočily na 6. místo, Slovácku patří po víkendu 11. pozice tabulky.

FK Teplice - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 44. a 90. z pen. Mahmutovič - 87. Volešák z pen. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Štěrba. ŽK: Smejkal - Kubáň. ČK: 90. Kubáň (S). Diváci: 3012.

FK Teplice:
Grigar - Vondrášek, Petr Lukáš, Smejkal, Rosa - Kerič, Siva, Vachoušek (80. Čajič), Stožický (39. Vůch) - Jindráček, Mahmutovič. Trenér: Petr Rada.
1. FC Slovácko: Filipko - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Daníček, Kordula (65. Fujerik), Valenta (75. Volešák) - Ondřejka, Pavelka - Jan Lukáš (71. Kerbr). Trenér: Miroslav Soukup.

Boleslav otočila zápas s Duklou

Hráči Mladé Boleslavi zvítězili v nedělním utkání 13. kola Gambrinus ligy na domácím trávníku nad pražskou Duklou 3:1, když museli otáčet skóre. Hosty poslal do vedení Ivan Lietava, vyrovnání zařídil těsně před přestávkou Jan Chramosta a po změně stran se trefili Adrian Rolko s Markem Kuličem.

Začátek zápasu vyšel lépe domácím, kteří mohli otevřít skóre, jenže Chramosta svou šanci nevyužil. Po něm neuspěl ani Štohanzl, který napálil tyčku. Ve 20. minutě hráče Mladé Boleslavi zmrazil Lietava, k němuž se dostal míč po nakrátko rozehraném rohu, a slovenský útočník zblízka neměl problém přesně zakončit.

Další příležitosti domácích zahodili Rolko s Johanou, který trestuhodně přestřelil bránu, a dvě minuty před přestávkou za to mohli svěřenci trenéra Koubka pykat. Jenže hostující Berger své sólo zakončil pouze střelou do brankáře Millera, který svůj celek výrazně podržel. Deset vteřin před vypršením 45. minuty se přece jen dočkal na opačné straně Chramosta.

Krátce po změně stran orazítkoval hostující Markovič břevno, ale poté už úřadovali fotbalisté Mladé Boleslavi. Chramostovu ránu sice gólman Rada ještě vyrazil, ale proti Rolkovi po rohovém kopu už nestačil úspěšně zasáhnout. V 88. minutě pečetil výhru domácích kapitán Marek Kulič.

FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 3:1 (1:1)
Branky: 45. Chramosta, 56. Rolko, 88. Kulič - 20. Lietava. Rozhodčí: R. Hrubeš - Lhoták, Kocián. ŽK: Ščuk - Gedeon. Diváci: 4047.