AC Milán deklasoval Catanii, na čele Serie A se usadilo Udine

Hráči Udine porazili v nedělním zápase 11. kola italské Serie A na domácím trávníku Sienu 2:1 a vyhoupli se do čela neúplné tabulky. O skóre druhé je Lazio Řím po vítězství 1:0 nad Parmou a třetí AC Milán, který rozstřílel na San Siru Catanii 4:0.

O první místo v soutěži přišel Juventus Turín, jehož duel na půdě Neapole byl kvůli záplavám zrušen, podobně jako souboj FC Janov s Interem Milán.

O vítězství Udine se svými brankami zasloužili Dušan Basta a Antonio di Natale, tým tak udržel letošní neporazitelnost na domácím hřišti. Lazio vyhrálo díky gólu Giuseppeho Sculliho ze samého závěru utkání, to byl už na trávníku i český útočník římského celku Libor Kozák. Oba týmy mají po deseti zápasech na kontě 21 bodů, o jeden více než AC Milán a o dva než Juventus.

"Rossoneri" se dočkali pátého ligového triumfu v řadě v den, kdy byl z nemocnice po menší operaci srdce propuštěn jejich útočník Antonio Cassano. O snadný triumf nad Catanií se gólově postarali Zlatan Ibrahimovič, Robinho, trefou do vlastní sítě Francesco Lodi a Gianluca Zambrotta.

Italská liga, 11. kolo - nedělní výsledky:

Bergamo - Cagliari 1:0 (0:0)

Branka: 80. Denis.

Cesena - Lecce 0:1 (0:0)
Branka: 56. Cuadrado. ČK: 58. Muriel (L).

Chievo - Fiorentina 1:0 (0:0)
Branka: 66. Rigoni.
Záložník Chieva Kamil Vacek přišel na trávník jako střídající hráč v 85. minutě.

Udine - Siena 2:1 (1:0)
Branky: 2. Basta, 64. Di Natale - 77. Bolzoni.

AC Milán - Catania 4:0 (2:0)
Branky: 7. Ibrahimovič z pen., 24. Robinho, 69. Lodi vl., 72. Zambrotta.

Lazio Řím - Parma 1:0 (0:0)
Branka: 85. Sculli.
Útočník Lazia Řím Libor Kozák přišel na trávník jako střídající hráč v 83. minutě.

Duely FC Janov - Inter Milán a Neapol - Juventus Turín byly kvůli záplavám odloženy.