Příbram přehrála soupeře ze dna tabulky

Fotbalistům Příbrami se podařilo v neděli na domácí půdě v utkání 12. kola I. ligy porazit mužstvo SK Kladno 2:0 brankami Huni a Klesy. Vítězný tým také po zisku tří bodů uniká z pásma sestupu.

Utkání dvou týmů, o nichž se už před zahájením ligového ročníku hovořilo jako o kandidátech boje o záchranu, nepřineslo v mlhavém vlhkém počasí před hrstkou diváků žádný velký fotbal. Tři body si domácí vybojovali především díky iniciativě a snaze hrát útočný fotbal. Příbramští měli také v týmu kvalitnější individuality.

V první půli, která se hrála za stálé převahy Příbrami, ale téměř bez jakýchkoliv vzrušivých momentů, zaujaly vlastně jen dva okamžiky. Když se zranil záložník hostí Holub už v 15. minutě a když dal gól domácích Huňa. Po Pleškově rohu obrana Kladna míč odvrátila, ale Huňa ho poslal zpět bombou pod břevno.

Po přestávce chtěl kouč Kladna Martin Hřídel zvrátit zápas a změnil rozestavění na 4 - 4 - 2. K Šilhánovi se vysunul Zoubele. Výsledkem byly však jen tři střely na branku a nulový efekt.

Příbram s přibývajícím časem zvyšovala převahu a obrovskou šanci nedal Beneš, který dostal přihrávku do ideální pozice od De Oliveiry. Domácí pak zpečetili vítězství po nejhezčí akci utkání. Po kombinaci Borka s Huňou a Pleškem, která zcela vyšachovala kladenskou obranu, skóroval Michal Klesa na 2:0.

1. FK Příbram - SK Kladno 2:0 (1:0)
Branky: 35. Huňa, 85. Klesa. Rozhodčí: Jech - Hojsík, Jiřík. ŽK: Procházka, Zachariáš (oba Kladno). Diváci: 2952.

Příbram: Slavík - Plašil, Müller, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal, Mišun, De Oliveira (90. Fantiš) - Huňa, Borek. Trenér: Morales.
Kladno: Pavlík - Procházka, Killar, Beneš, Hajník - Strnad - Holub (15. Cigánek), Szabo (89. Šisler), Herzán, Zoubele - Šilhan (69. Zachariáš). Trenér: Hřídel.

[ 2.11.2008 - MediaFax | Foto: ČTK ]