Budějovice otočily zápas s Žižkovem

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v nedělním utkání 12. kola Gambrinus ligy Viktorii Žižkov 3:2. O výhře rozhodli gólem Benáta z penalty v 89. minutě.

Fotbalisté Viktorie Žižkov přijeli na jih Čech s cílem bodovat a odrazit se ode dna tabulky, což se projevilo už na začátku utkání, kdy byli hosté o poznání aktivnější. Už v první minutě zahrozil z trestného kopu exbudějovický Vozábal, ale z dvaceti metrů pálil nad.

Další slibnou akci Žižkova rozjel v osmé minutě Švancara, který před pokutovým územím uvolnil Straceného. Jeho následná střela z první ale skončila vedle levé tyče. Tlak Pražanů neustával a hrálo se především na polovině domácích. Vidět byl nejvíce žižkovský Švancara, který ve 13. minutě pěknou střelou protáhl Kučeru. Ten ale s vypětím vytáhl míč na roh.

Po dvaceti minutách Jihočeši zabrali a snažili se obrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch. K míči se probojoval Sedláček a Benát se po jeho přihrávce ocitl v gólové šanci. Trefil však jen jednoho z bránících hráčů. Z následného rohu, který zahrával Šíma, pak těsně minul Sedláček.

Do druhého poločasu nastupily oba týmy opatrně a několik minut se hrálo ve středu hřiště. V 69. minutě ale hosté získali vedení, když se prosadil Naumov. O čtyři minuty později přišla další rána pro domácí, protože Naumov vsítil po centru Kaloda druhý gól.

Radost hostů však netrvala dlouho, když v 76. minutě snížil na 1:2 budějovický Benát a dal tak Dynamu naději na přijatelnější výsledek. Jihočeši po gólu ožili a pět minut před koncem je za snahu odměnil vyrovnnáním Hudson. Divokou přestřelku ve druhé půli pak zakončil v 89. minutě z penalty Benát a rozhodl o tom, že tři body získá Dynamo.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Žižkov 3:2 (0:0)
Branky: 76. a 90. z pen. Benát, 85. Hudson - 69. a 73. Naumov. Rozhodčí: Příhoda - Slavík, Tacina. ŽK: Horejš, Hílek, Hudson - Hruška, Vozábal, Stracený. Diváci: 2782.

Č. Budějovice: Kučera - Riegel (66. Hudson), Horejš, Hunal, Leština (81. Mezlík) - Benát, Homoláč, Hílek, Šíma - Svátek (58. Stráský), Sedláček. Trenér: Tobiáš.
Žižkov: Bartalský - Kučera (79. Šťastný), Hruška, Gabriel, Xavier - Stracený, Vozábal, Procházka, Koukal - Švancara (67. Kalod), Naumov. Trenér: Csaplár.

[ 2.11.2008 - MediaFax | Foto: skcb.cz ]