Boleslav vstala z mrtvých a veze si první jarní bod

Sigma Olomouc remizovala v utkání 19. kola s Mladou Boleslaví 2:2, přestože hrála po většinu utkání přesilovku a po prvním poločase vedla už 2:0. Bod hostům zachránil v nastaveném čase útočník Luboš Pecka

První slibnou možnost měli hosté, ale Mendy po přetaženém centru Pecky střílel jen na připraveného Drobisze. Po deseti minutách hry měli velkou šanci domácí. Na Kobylíkův roh si naskočil Ordoš, jeho hlavičku z prázdné branky odvrátil Sylvestre. Velmi důležitý moment přišel v 17. minutě utkání. Obránce hostů Kalina stáhl ve vápně Toleskiho a byl vyloučen. Nařízený pokutový kop navíc proměnil Melinho a dostal tak Olomouc do vedení.

Domácí pokračovali v náporu i nadále, ovšem odražený míč napálil Nuc z vápna nepřesně. Nečekanou příležitost pak měli hosté, když se po rohu dostal k hlavičce Rolko, ale zamířil těsně nad. To však bylo ze strany Mladé Boleslavi spíše výjimečné překvapení. Dál útočila především Olomouc a hlavně Melinho zaměstnával defenzivu hostů velmi výrazně. Po jeho příhrávce v brejku minul těsně branku v dobré pozici Štěpán. Střelu Kaščáka o chvíli později Miller pokryl. V závěru prvního poločasu se však podařilo domácím přidat druhý gól. Po centru Melinha přizvedl míč Hudec a brankář Miller skákající míč nechal projít až za brankovou čáru.

Hned po přestávce protáhl Millera domácí útočník Toleski, ale brankář Středočechů byl připraven. O pět minut později pomohlo Millerovi břevno. Po centru Štěpána ho totiž napálil z voleje Kobylík. Hosté zahrozili jen ze standardní situace, ale Kúdela našel připraveného Drobisze. Naopak třetí gól domácích mohl přidat Heidenreich, jehož střelu ještě Miller vyrazil a Melinho následně minul o kousek odkrytou branku. Vzápětí tečovaná střela Ordoše přelétla těsně branku hostů. Další dobrou hlavičku Hudce vytáhl Miller.

Mladá Boleslav dokázala i v oslabení necelou čtvrthodinu před koncem snížt. Po chybě domácích se dostal k míči Sylvestre a s klidem dokázal skórovat. Hosté v závěru otevřeli hru a pokoušeli se o vyrovnání, ovšem Nečasův pokus z úhlu Drobisz pokryl. Naopak z protiútoku mohli potřetí udeřit domácí, když obhazoval Millera útočník Toleski, ovšem brankář míč vytáhl na roh. Mladá Boleslav nakonec v nastavení získala bod, kdyý se hlavou prosadil Pecka a vyrovnal na konečných 2:2.

19. kolo Gambrinus ligy:

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 2:2 (2:0)
Branky: 18. Melinho z pen., 44. Hudec - 77. Sylvestre, 90+2. Pecka. Rozhodčí: Příhoda - Kubáň, Tacina. ŽK: Drobisz, Onofrej - Miller. Papadopulos. ČK: 17. Kalina (Mladá Boleslav). Diváci: 4350.

Olomouc: Drobisz - Nuc, Hudec, Škerle, Heidenreich - Štěpán (70. Janotka), Kaščák (46. Onofrej), Melinho, Kobylík - Ordoš, Toleski (84. Doležal).
Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Janíček, Mach - Mendy (68. Nečas), Sylvestre, Kúdela (68. V. Procházka), Poláček (61. M. Sedláček) - Papadopulos, Pecka.