Sparta se výhrou na Žižkově vyhoupla na 2. místo

I druhý jarní zápas na hřišti soupeře přinesl hráčům Sparty Praha tříbodový zisk. V 19. kole zvítězili v pražském derby na Viktorii Žižkov 2:1, přestože prohrávali, a minimálně do pondělní dohrávky Slavia - Ostrava se tak posunuli na druhé místo. Na obhájce titulu však ztrácejí sedm bodů.

Sparťanský kouč Chovanec se musel obejít bez zraněného Bergra a Kuliče posadil na lavičku. Místo nich vyběhli na žižkovský trávník Wilfried a Peter, pro něhož to byla ligová premiéra. Žižkovský trenér Ščasný postrádal potrestaného Kaloda a zraněné Naumova se Straceným, naopak po třech a půl letech se vrátil do ligového souboje Hottek, ale už po třiadvaceti minutách jej vystřídal Koukal.

Hosté nastoupili poprvé na jaře se dvěma útočníky, ale z rychlého gólu se radovali domácí. V deváté minutě zahrával Švancara roh, Vaculík vrátil míč před branku a Straka hlavou otevřel skóre. Odpověď Sparty ale byla blesková. Hned po rozehrání si Holenda zpracoval dlouhou přihrávku, zbavil se obránce a přízemní střelou k tyči nedal Bartalskému šanci.

Oba týmy se snažily o útočný fotbal. Ve 24. minutě propásl další šanci, když váhal se střelou a poté míč poslal vysoko nad, o dvě minuty později vystřelil po zemi a Blažek jen s námahou umístěnou střelu zlikvidoval. Gól ale padl na druhé straně po spolupráci slovenských hráčů. Žofčák poslal přímý kop před branku, tam se nejlépe orientoval Kucka a dal svůj první ligový gól.

Se zhoršujícím se stavem trávníku se zhoršovala i kvalita hry. Chyběla plynulost, kombinovat šlo jen velmi obtížně. Hráči spíše nakopávali míče směrem dopředu a brankáři byli téměř bez práce. Po odraženém míč z rohového kopu střílel v 69. minutě domácí Koukal, ale namířil metr od tyče. Na druhé straně nebezpečná rána z přímého kopu střídajícího Zemana šla jen těsně vedle.

Domácí se nedokázali zvednout k závěrečnému náporu, obrana Sparty v čele s Řepkou, který po roce a půl nastoupil s kapitánskou páskou, je do žádné šance nepustila. Až v nastaveném čase krásně vypálil Vozábal, ale gólman Blažek jeho střelu zlikvidoval a zachránil hostům těsné vítězství. Žižkov zůstává předposlední, dva body před Zlínem.

Viktoria Žižkov - Sparta Praha 1:2 (1:2)
Branky: 9. Straka - 10. Holenda, 32. Kucka. Rozhodčí: Kocourek - Wilczak, Gallo. ŽK: Besta, Vaculík, Sabou, Vozábal, Švancara - Huber, Kucka, Žofčák. Diváci: 5100.

Žižkov: Bartalský - Pilař, Besta, Gabriel, Xavier (76. Vozábal) - Vaculík (71. Kučera), Sabou, Hušbauer - Švancara - Straka, Hottek (23. Koukal). Trenér: Ščasný.
Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník (56. Huber), Řepka, Pamič - Žofčák, Kucka, Kladrubský, Peter (46. Zeman) - Wilfried, Holenda (90. Kulič). Trenér: Chovanec.