2. liga: Slovácko zostudilo Jihlavu!

Příděl jihlavských fotbalistů v Uherském Hradišti na hřišti Slovácka dokázali využít fotbalisté Bohemians 1905. Dosavadní lídr druholigové tabulky nedělní výhrou nad pražskou Duklou navýšil svoje vedení po odehraném 17. kole před klubem z Vysočiny už na čtyři body. Výrazné oteplení posledních dní nedovolilo odehrát duel mezi Karvinou a Ústím nad Labem.

1.FC Slovácko – FC Vysočina Jihlava 3:0 (2:0)

Jeden z aspirantů na postup do 1. ligy dostal na Slovácku pořádně tvrdou lekci. Vysočina v Uherském Hradišti nenasadila vůbec do sestavy největší posilu exreprezentanta Pavla Mareše a možná, že právě zkušenosti bývalého reprezentačního obránce Jihlavě hodně scházely. Její defenzivní činnost v sobotu totiž totálně vyhořela. Po školácké chybě inkasoval poprvé už po čtvrthodině hry a za dalších 15 minut už Slovácko vedlo o dvě branky. Chmelíček sice penaltu po faulu Vepřeka neproměnil a i následnou dorážku Vojáček zlikvidoval, ale na Clebera už reagovat nestačil. Vysočině nešla upřít snaha, ale na agresivnějšího soupeře to nestačilo. Definitivu výsledku dal v 84. minutě domácí Chmelíček. Více než tři tisícovky diváků měly důvod k radosti, zato několik desítek fanoušků Vysočiny výletu na Moravu hodně litovalo.

Bohemians 1905 – FK Dukla Praha 1:0 (1:0)

Šlágr kola rozhodla situace z 25. minuty. Róth přihrál přesně na nohu Škody a ten z hranice velkého vápna neměl problém transportovat míč za záda bezmocného gólmana Vorla. Od toho okamžiku se útočně laděná mašina domácích rozeběhla na plné obrátky. Dukla se zkušenými hráči v sestavě se také hnala do útoku, ale šance si vytvářeli především klokani. Zlom zápasu přišel v 74. minutě, kdy naprosto zbytečně ve středu hracího pole fauloval Ibragimov a viděl za to od rozhodčího červenou kartu. Dukla ale početní výhody jednoho muže v poli navíc využít nedokázala a ve zbytku hracího času už si žádnou šanci ke srovnání prakticky nevypracovala. Vyprodaný Ďolíček proto slavil důležité vítězství.

FC Vítkovice – FK Baník Most 2:1 (2:1)

Kdo přišel do hlediště vítkovického stadionu až po prvních deseti minutách hrací doby, ten musel litovat. Už ve čtvrté minutě se domácí ujali vedení. Švýcarská posila záložní řady Lattmann rozehrál rohový kop a do branky míč dopravil Motyčka. Z vedení se ale neradovali dlouho, již za pět minut dokázal srovnat Oboya. Jak je důležité mít v týmu Jaroslava Diviše, se svěřenci kouče Paličky přesvědčili už ve 40. minutě, kdy nejlepší kanonýr týmu rozhodl o vítězství klubu ze severu Moravy. Tomu ovšem přihlíželo jen 210 nejvěrnějších diváků.

AC Sparta Praha B – 1. HFK Olomouc 3:0 (2:0)

Jen o čtyřicet diváků více než ve Vítkovicích, se přišlo podívat na druholigový fotbal v podání rezervy pražské Sparty. Klub pro jaro vyhlásil jasný cíl - zachránit se, proto přes zimu úplně obměnil sestavu a ještě více omlazená sestava uštědřila olomouckým fotbalistům tvrdou lekci. Nejprve se po proměněné penaltě radoval z gólu Rada, aby si nadšení ze vstřelené branky zopakoval ve 34. minutě, kdy se prosadil po centru Folprechta ze standardní situace. Právě Folprecht se ujal v utkání režisérské taktovky a tato role mu svědčila náramně. Když v 88. minutě přidal třetí branku Sparty Belaid, bylo na Strahově veselo. Letenský tým jasně ukázal, že v boji o záchranu se s ním pro jaro rozhodně musí počítat.

FK Baník Sokolov – FC Zenit Čáslav 0:0

Zápas dvou celků z popředí druholigové tabulky příliš fotbalové krásy nepobral. Nervózně hrající Baník v prvním poločase nijak výrazně hostující branku neohrozil, to hráči Zenitu si počínali podstatně nebezpečněji, ale když ani bomba Kunáška z voleje si v 74. minutě, cestu mezi tři tyče nenašla, rozešel se Sokolov s Čáslaví bez branek.

Fotbal Fulnek – FK Fotbal Třinec 1:2 (1:0)

Ekonomickou krizí stíhaný Fulnek potrápil favorita z Třince více, než asi sami hosté očekávali. Mladíčci domácího oddílu nahradili zkušenosti talentem, zarputilostí a bojovností. Navíc se ve 26. minutě brankou Vaculína dostali do vedení, které drželi dalších 40 minut. Jenže pak hosté Přecechtělem vyrovnali. O hodně vzruchu se v 82. minutě postaral hlavní sudí Býma, který neuznal regulérní gól domácího Janoviaka. I proto přišel trest z kopačky Szemeka, který o tři minuty později rozhodl o importu všech bodů do Třince.

FC Hradec Králové – SFC Opava 0:0

Festival zahozených šancí byl k vidění v neděli v Hradci Králové. Nejdříve domácí neproměnili pokutový kop, o 18 minut později po centru Kalouska mohli vsítit gól hned tři jeho hradečtí spoluhráči, ale marně. Když Dvořák spáliv 69. minutě další stoprocentní příležitost a na druhé straně si podobně počínal opavský Cigánek, jehož střela skončila na břevně, skončilo utkání nakonec bez branek 0:0.

MFK OKD Karviná – FK Ústí nad Labem

Odloženo kvůli nezpůsobilému terénu. Náhradní termín sehrání zápasu byl stanoven na 1. dubna od 16.30 hodin.