Olomouc domácí překvapení nedovolila a jde dál

Do odvetného zápasu si Sigma přivezla ze Znojma více než dobrý výsledek 1:3, který před výkopem dnešního utkání znamenal, že ani případné vítězství 0:2 ve prospěch Znojma, nemění nic na postupu Olomouce.

Přehled zápasů Ondrášovka Cupu

Znojmo nastoupilo do zápasu s chutí a vůlí pokusit se o nemožné. Dokladem toho může být třeba pokus Doubka z první minuty utkání, který ovšem skončil jen nad brankou domácích. S postupem času se ale úvodní aktivita rozplynula a těžiště hry se přesunulo do středu hřiště.

Hráči Sigmy se snažili o aktivní hru, ale gólem neskončily ani jasné šance Petra a Caihameho. V obou případech podržel hostující tým skvělými zákroky brankář hostů Hrubý. Konec prvního poločasu se nesl v duchu Znojemské snahy s výsledkem něco udělat, ze znojemské aktivity ale plynulo jen několik olomouckých protiútoků.

O vstřelení branky se Znojmo pokusilo ještě v minutě 60. Když se Krhut nádherně v olomoucké šestnátce zbavil obránce a donutil Blahu k zákroku. S postupem času se již nebezpečné situace před brankou Olomouce nevytvořily, naopak na druhé straně měl slibnou příležitost ke skórování Schulmeister a po standardce Otepky také Murin. V závěru utkání se ještě pokusil utrhnout Navrátil, brankář Hrubý ale veškeré nebezpečí zažehnal včasným výběhem.

Olomouci s na domácím hřišti v poklidu pohlídala bezbrankovou remízu a to jí stačí k postupu do čtvrtfinále Ondrášovka Cupu.