Polák zachránil gólem alespoň bod pro Wolfsburg

Hned pět zápasů 30. kola německé Bundesligy již zná svoje výsledky. Zajímavé věci se děli na stadionu Wolfsburgu. Domácí sice zásluhou Mandžukiče vedli 1:0, hostující St. Pauli ale dvěma góly otočili a když už to vypadalo, že si hosté odvezou všechny tři body, prosadil se gólově český reprezentant Jan Polák a vstřelil v 89. minutě gól do soupeřovy branky. Utkání tak skončilo smírně 2:2.

Aktuální tabulka Bundesligy

Do utkání na různých stadiónech nahlédli i další čeští fotbalisté. Gólově se ale už žádný z nich neprojevil. Přinášíme přehled toho, co z českého pohledu 30. kolo Bundesligy v sobotu nabídlo.

Německá liga, 30. kolo - sobotní výsledky:

Wolfsburg - St. Pauli 2:2 (1:0)
Branky: 39. Mandžukič, 89. POLÁK - 61. Naki, 77. Lehmann.

Hamburk - Hannover 0:0
David Jarolím v dresu Hamburku dostal v 79. minutě žlutou kartu.

Hoffenheim - Frankfurt 1:0 (0:0)
Branka: 78. Firmino.
Český útočník Martin Fenin se do základní sestavy Frankfurtu nevešel, nastoupil až v 81. minutě.

Kaiserslautern - Norimberk 0:2 (0:1)
Branky: 34. Eigler, 90. Mak.
Čeští fotbalisté Adam Hloušek a Jan Morávek nastoupili v základní sestavě Kaiserslauternu. Morávek odehrál celý zápas, Hloušek byl v 76. minutě střídán.

Köln - Stuttgart 1:3 (0:0)
Branky: 68. Novakovič - 51. Trasch, 53. Harnik, 63. Kuzmanovič.