Bayern nedal šanci Schalke, Dortmund slaví

Borussia Dortmund vyhrála v sobotním zápase 32. kola nad Norimberkem 2:0 a slaví mistrovský titul. Druhý tým tabulky Leverkusen totiž prohrál 0:2 na půdě Kolína nad Rýnem a ztrácí na Dortmund dvě kola před koncem soutěže osm bodů.

Borussia Dortmund slavila před vyprodaným stadionem výhru nad Norimberkem, která definitivně rozhodla o tom, že je Dortmund německým fotbalovým mistrem. Borussii poslal do vedení ve 32. Barrios, aby chvíli před půlí pojistil náskok favoritovi Polák Lewandowski. Dortmund slaví titul po devíti letech, kdy vyhrál bundesligu o jediný bod před Leverkusenem. Tehdy v dresu BVB zářili také čeští fotbalisté Tomáš Rosický a Jan Koller.

Druhý tým tabulky, Bayer Leverkusen, v základní sestavě s českým obráncem Michalem Kadlecem prohrál 0:2 na půdě Kolína nad Rýnem. Obě branky mu vstřelil Novakovič. Dvě kola před koncem soutěže tak Bayer ztrácí na lídra osm bodů a nemůže jej dostihnout.

Německá liga, 32. kolo - sobotní výsledky:

Dortmund - Norimberk 2:0 (2:0)
Branky: 32. Barrios, 43. Lewandowski.

Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0 (0:0)
Branky: 67. a 82. Novakovič.

Český obránce Michal Kadlec nastoupil v základní sestavě Leverkusenu a odehrál celý zápas.

Hamburk - Freiburg 0:2 (0:1)
Branky: 16. a 88. Cisse.

V základní sestavě domácích nastoupil český záložník David Jarolím, ve 45. minutě dostal žlutou kartu a v 78. minutě byl střídán. Jeho krajan a spoluhráč - brankář Jaroslav Drobný - zůstal jen na lavičce náhradníků. Od první minuty hrál za Freiburg český stoper Pavel Krmaš.

Hannover - Mönchengladbach 0:1 (0:0)
Branka: 76. Reus.

Hoffenheim - Stuttgart 1:2 (1:0)
Branky: 14. Mlapa - 63. Cacau, 68. Kuzmanovič.

Mainz - Frankfurt 3:0 (3:0)
Branky: 39. a 45. Soto, 26. Ivanschitz. ČK: 43. Rode (F)

Český útočník Martin Fenin nastoupil v dresu Franfurtu ve 21. minutě.

Bayern - Schalke 4:1 (3:1)
Branky: 13. a 84. Müller, 6. Robben, 19. Gomez - 8. vlastní Badstuber.